19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

Össur RHEO Knee Mikro İşlemcili Diz EklemiÖssur RHEO Knee Mikro İşlemcili Diz Eklemi

Össur RHEO Knee Mikro İşlemcili Diz Eklemi

Össur RHEO Knee Mikro İşlemcili Diz Eklemi; dünyanın ilk yapay zeka temelinde tasarlanmış mikro işlemcili diz eklemidir. Kendi sınıfının en iyi kişiye uyarlanabilir çözümü iken aynı zamanda kullanımı ve kontrolü şaşırtıcı düzeyde kolaydır. Gümüş gri darbeye dayanıklı çerçevesi yüksek dirençli poliüretandan dizayn edilmiş olup, şekli, insan diz ve alt bacak anatomisi yansıtan yapıdadır. Ön tarafta kullanılan yumuşak pad çömelmelerde konforu arttırır. Tasarımın alt ucunda kablosuz iletişimi ve kurulum ayarlarını yapabileceğimiz Bluetooth® modülü, 24-48 saat sürekli kullanım sağlayan ve şarj edilebilir Li-On pil bataryası ve tek pin ile kontrol edilebilen açma kapama düğmesi bulunur. Diz eklemindeki entegre sensörler, saniyede 1500 kez gerçek zamanlı protezin hızı ve hareketi hakkında bilgi toplamanın yanı sıra zemin reaksiyon kuvvetleri ve eğilme hareketlerini kullanıcının ağırlık ve diz-uyluk arasındaki açıyla ilişkilendirir. Bu sayede yürüyüşün her anında mükemmel bir kontrol sağlanır.

DUYU

Diz eklemindeki entegre güç ve açı sensörleri, protez kullanıcısının dinamik koşullarını eklemdeki yapay zekaya iletir ve bu sayede zemin yapısı belirlenmiş olur — hafif rampa yol,merdivenler,engebeli arazi v.s— Zeminsel değişikliklerin haricinde kullanıcının proteze aktardığı ağırlıkta yine aynı şekilde sensörler sayesinde algılanarak buna uygun hareket sekli geliştirilir—örneğin protez kullanıcısını bavul taşımaya başlaması sonrası protez direncinin değişmesi.

YAPAY ZEKA

Diz eklemindeki yapay zeka çok kısa bir sure içinde sensörlerden gelen bu duyuları alır,bir dizi hızlı hesaplamalar yapar ve yürüyüşün ihtiyaç olunan anında uygun diz direnci (frenleme)miktarını belirler. Yapay zeka ayrıca beklenmedik yürüyüş paternlerini algılayabilir, takılma veya düşme riski olasılıklarında aktif olarak harekete hükmeder. İlk adımdan itibaren, RHEO DİZ tepki sensörlerinden gelen parametrelerin ölçümleri ve en son ayarları korumak için tüm verilerin yer aldığı bir bilgi bankası oluşturur. Bu yolla toplanan her bir bilgi, her yeni hareketten önce kullanıcının yürüme profilini önceden tahmin etmeyi ve ona uygun eklem hareketini belirlemeyi sağlar.

DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button