19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

Ayakta durma sehpalarıAyakta durma sehpaları


Ayakta durma sehpaları

Ayakta durma sehpaları; hastanın dik bir şekilde ayakta durmasını sağlayan cihazlara verilen addır. Bacaklara ağırlık taşıtarak kas iskelet sisteminin gelişiminde olumlu etkinin göstermesini sağlarlar. Kalçanın ve Asetebulum formasyonunun oluşmasına yardımcı olur. Üzerine ağırlık vermek ile osteoporozun önlenmesinde ve uzun kemiklerin de kalsifikasyonuna yardımcıdır ve rol oynar.

Ayakta durma sehpası çeşitleri

Ayakta durma sehpası çeşitleri; Yüzüstü ayakta durma sehpası (Prone standers), sırtüstü ayakta durma sehpası (Spine standers) ve Parapodiums and Freestanding Standers olmak üzere 3 çeşittir.

En kaliteli markaları en uygun fiyatlarla sizlerle buluşturuyoruz.Kolaylıkla ulaşabileceğiniz uzman ekibimizle, elimizden geldiğince sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışmaktayız. Fiyat listesi ve sormak istedikleriniz için lütfen bize buradan ulaşınız.Yüzüstü ayakta durma sehpası Prone standers

Yüzüstü ayakta durma sehpası Prone standers; Vücudun ön kısmında devam eden uzun bir destektir. Ayak bilekleri, diz ve kalçada ileri derece gerilme sağlar. Bu germe sayesinde gelişimle birlikte oluşabilecek ağrı, deformite ve kontraktürün önüne geçilebilir. Hasta yer çekimine karşı baş ve biraz gövde kontrolü ile çalışmayı geliştirir. Probleme göre faklı ilaveler kullanılabilir.
Sırtüstü ayakta durma sehpası Spine standers

Sırtüstü ayakta durma sehpası Spine standers; vücudun arka kısmından destek verilir. Kemerler ile gövde ve kalça kontrol edilir. Ayak destek kısmı ayakta oluşabilecek deformasyonları önlemek ve gövdenin kontrolü yana kaymayı engellemek içindir. Tabanının tekerlekli oluşu taşımayı kolaylaştırmaktadır.
Parapodiums and Freestanding Standers

Bir taban üzerine monte edilmiş iki bar, ayak, ayak bileği, diz, kalça ve pelvisi kontrol edecek kemerlerden oluşmuştur. Baş ve gövde kontrolü iyi olan fakat düzgün ayakta duramayan çocuklarda doğru bir pozisyonda bacaklara vücut ağırlığını taşıtmak için kullanılır. Genellikle omurga, bifida ve sipina yaralanmaları olan hastalarda kullanılır. Yüzüstü ve sırtüstü ayakta durma sehpalarına göre saklanması hem daha kolay hem de daha ucuz olabilir.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button