19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr


Blog

Güncel Haberler

No more posts

Blog

WhatsApp-Image-2020-02-13-at-16.57.07-1200x900.jpeg
27/Şub/2020

Günümüzde diabet iş kazası vb. Nedenlerden dolayı Kişiler uzuvlarını yitirmektedirler. Bundan dolayı estetik kaygıyı ortadan kaldırarak tamamen kişiye özel çalışma sonucu tasarlanan silikon protezler kullanılmaktadır. Silikon protezler oldukça tecrübe, teknik ve hassasiyet isteyen bir el zanaatidir. Oldukça dayanıklı vücuda zararı olmayan materyaller kompanentidir. silikon protezler gerek ölçü alma tekniği gerek modelleme aşamasında oldukça dikkatli aşamalar barındırır. Bizler de silikon protezlerde uzman ekiplerimiz ile beraber doku ve ten uyumu en üst düzeyde olan kişiye özel silikon protezlerini kullanıcılarımızın memnuniyetini arttırmak için tasarlamaktayız.
Doğru renk uyumunu yakalayabilmek adına kullanıcılarımızın yüksek kaliteli fotoğraflarlardı ile çalışmalarımızı şekillendirmekteyiz. Mükemmel bir sonuç için ise benler,çiller kıllar ve kan damarları gibi kişiye özel bilgileri silikon protezlerimizin detaylarında kullanmaktayız. Bu gelişmiş yeni silikon teknolojisi ile siz kullanıcolarımıza hizmet sunmaktan mutluluk duymaktayız.


ampute-rehabilitasyon.jpg
24/Şub/2020

Ampütasyon sağlıklı bir doku içinde bulunan kemik veya organın kesilmesi işlemidir. Ampütasyon bazen bir hastalık nedeniyle bazen ise bir kaza sonrası acil olarak gerekli bir operasyon olabilir.

Ampütasyon Seviyeleri

Kesilme işleminin yapılacağı bölgeye göre çeşitli Ampütasyon Seviyeleri bulunmaktadır. Bunlar;

 • Ayak
 • Diz Altı
 • Diz
 • Diz üstü
 • Kalça
 • Hemipelvektomi (Kalça ve pelvisin bir kısmı)

Ampütasyon Sonrası Rehabilitasyon

Ampütasyondan sonra asıl rehabilitasyon süreci güdüğün iyileşmesinden itibaren birkaç hafta sonra başlayarak, ortalama 6 ay kadar sürmektedir. Rehabilitasyonun başlama zamanı iyileşme süreci ile doğrudan ilişkilidir. Rehabilitasyon sürecinde birey özellikle protez kullanımı için hazırlanır. Rehabilitasyonun amacı sizin günlük işlerinizi yapabilecek duruma gelerek özgürlüğünüzü kazanmanız ve hayatınızın normal seyrinde devamını sağlamaktır. Kendinize güveniniz ve motivasyonunuz rehabilitasyonun başarısında en büyük etkendir.


skolyoz-nedenleri.jpg
05/Ağu/2019

Skolyoz,  doğuştan, polio ya da idiyopatik sebeplerle ortaya çıkabilmektedir. Omurganın genellikle göğüs ya da bewl bölgelerinde görülebilen yana doğru eğriliği olarak tanımlanabilen skolyoz bazı durumlarda kifoz (kamburluk) ile beraber görülür.

Skolyoz Tipleri

Skolyoz birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabildiği gibi yaygın olarak görülen skolyoz tipleri şöyledir:

 1. Doğuştan: Genellikle omurgadaki gelişim kusuru ya da yanlış kaynama sonucu ortaya çıkar.
 2. Polio: Çocuk felci, kas erimesi ya da beyin felci gibi durumlara bağlı olarak ortaya çıkan kas felci nedeniyle görülür.
 3. İdiyopatik: Sebebi tam olarak bilinmeyen skolyoz tipidir.

Skolyoz Belirtileri

 • Omurganın yana doğru eğrilmesi,
 • Omuzun sağ ya da sol kısımda öne doğru ilerlemesi,
 • Omuz ve kalçanın simetrik durmaması,
 • Sırt ve bel ağrısı,
 • Nefes darlığı ve çabuk yorulma

Skolyoz Tedavisi

Skolyoz tedavisinde eğriliğin miktarı, skolyozun tipi ve kemik büyüme aşaması önemlidir. Hastanın tetkikleri ve klinik muayenesi sonrasında cerrahi dışı yöntemler ya da ameliyat ile skolyoz tedavisi yapılır.


tabanlik-nedir-tabanlik-cesitleri.jpg
24/Haz/2019

Tabanlık, ayakta ortaya çıkan birtakım problemlerin tedavi edilmesinde, günlük hayattaki aktivitelerde konfor sağlayan ya da spor yaparken sakatlık önleyici ve koruyucu etkilere sahip olan ayağa binen yükün uygun şekilde dağılmasını sağlayan araç ve gereçlerdir. Ayaktaki problemin durumuna göre kişiye özel olarak üretilebilirken bunun yanında konfora yönelik ve ayak sağlığının korunmasına yönelik kullanılan çeşitleri bulunmaktadır.

Tabanlık Çeşitleri Nelerdir?

Ortopedik tabanlık; Kişiye özel olarak üretilen ve birtakım ayak problemlerinin giderilmesinde kullanılan profesyonel tabanlıklardır.

Kişiye özel tabanlık; ayaktaki problemin uzman hekim tarafından teşhis edilmesinin ardından gerekli test, yürüme analizi ve değerlendirmelerin yapılmasının ardından özel olarak üretilen tabanlıklara kişiye özel tabanlıklar denir.

Sporcu tabanlığı; Ortaya çıkabilecek sakatlıkların önlenmesinde ve ayak yapısının ve sağlığının korunmasında rol oynayan etkili unsurlardan biridir. Yapılan spora göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin, sert zeminde oynanan basketbol, voleybol gibi sporlarda kullanılan tabanlıklar ile dağcılık, doğa sporlarında ya da atletizm gibi sporlarda kullanılan tabanlıklar doğal olarak farklıdırlar. Sporcu tabanlıklarında, sporun niteliği ve gerçekleştirildiği yerin özelliklerinde göre sakatlıkların önlenmesine ve ayak sağlığının korunmasına yardımcı olan özel sporcu tabanlıkları üretilmektedir.

Anatomik tabanlık; piyasada hazır satılan ayak konforunu sağlamak ve ayak sağlığını korumak üzere üretilen tabanlıklardır.

Tabanlık kullanımında, doğru tabanlığın doğru kişide uygulanması son derece önemlidir. Yanlış tabanlık kullanımının ayak sağlığını bozabileceği ve  birçok farklı soruna yol açabileceği unutulmamalıdır. Kişinin ayak yapısı, yürüme analizi sonuçları ve diğer değerlendirmelerle birlikte en uygun kişiye özel tabanlık kullanımına karar verilmelidir.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button