19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

Tabanlık Seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Tabanlık Seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

13 Aralık 2018 by maksimumweb.com0
tabanlik-secim.jpg

Ayak sağlığında önemli bir yere sahip olan tabanlıklar kimi zaman düz tabanlık, basma bozuklukları gibi çeşitli ayak problemlerin tedavisinde kullanılırken kimi zamanda günlük aktivitelere bağlı olarak yapılan iş ve sporlara göre farklılık arz edebilmektedir. Burada önemli olan tabanlık kullanımına neden olan hususun net bir şekilde ortaya çıkarılmasıdır. Bir ayak probleminin tedavisine yönelik mi yoksa günlük hayattaki konforu artırmaya yönelik mi ya da yapılan bir sporda koruyucu ve destekleyici amaçlı kullanılacağının belirlenmesidir. Dolayısıyla özellikle ayak problemlerinde uzman tarafından gerekli muayene, analiz ve testlerin yapılmasının ardından kullanılacak olan tabanlığın seçilmesi gerekmektedir. Her tabanlık ayaktaki problemi çözmez. Dolayısıyla tabanlık kişiye özel olmalıdır.

Yanlış tabanlık kullanımı sağlam olan ayakta bile bazı problemlere yol açabilmektedir. Ayrıca sporcu tabanlıkları da yapılan spora göre değişebilmektedir. Örneğin, sert zeminde oynanan basketbol, hentbol gibi sporlarla atletizm ya da dağcılık sporlarında kullanılan tabanlıklardan farklıdırlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus kullanım amacına göre doğru tabanlığın seçilmesi ve doğru şekilde kullanılmasıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button