19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

Skolyoz Problemi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Skolyoz Problemi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

3 Aralık 2018 by maksimumweb.com0
skolyoz-denge-ortopedi.jpg

Omurdaki eğrilik problemini ifade eden Skolyoz hastalığında omurganın sağa ya da sola eğilmesi söz konusudur. Doğuştan Skolyoz hastalığı görülebildiği gibi özellikle çocukluk ve ergenlik döneminde ortaya çıkan skolyozla da karşılaşılmaktadır. Skolyozun tedavi seçenekleri arasında; skolyozun derecesi ve durumuna göre egzersizler, korse kullanımı ve ameliyat bulunmaktadır. Skolyazda erken teşhis çok önemlidir. Erken teşhis durumunda ameliyat olmadan çözüm yolları üretilebilmektedir.

Bu yöntemlerden biri de skolyoz korse kullanımıyla tedavinin yapılabilmesidir. Ancak burada en önemli nokta; skolyoz hastalığının durumuna göre, hastanın yaşına göre uygun ve en doğru korsenin belirlenmesidir. Bunun için de uzman hekim tarafından kişiye özel analiz, test ve değerlendirmelerin yapılması ve en uygun korsenin kullanılmasına karar verilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte korsenin kullanımıyla ilgili hastanın kendisine belirtilen hususları dikkatle yerine getirmesi, varsa yapılması gereken egzersizleri de korseyle birlikte ihmal etmeden yapması, skolyoz korsesi ile tedavinin başarısını belirlemektedir.  Kısacası doğru korsenin doğru hastada doğru şekilde kullanılması gerekmektedir.

Skolyoz korsesinin kullanımında hasta yakından takip edilmektedir.Örneğin; özellikle çocuk ve ergenlik döneminde kullanılan korselerin büyümeye bağlı olarak belirli aralıklarla uygun şekilde gözden geçirilmesi veya değiştirilmesi sağlanmaktadır. Dolayısıyla bu hastalığın tedavisi yöntemlerinden biri olan korse kullanımında kişiye özel skolyoz korse kullanımı önem arz etmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button