19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

Skolyoz Korsesi Nasıl Kullanılır?

Skolyoz Korsesi Nasıl Kullanılır?

20 Nisan 2018 by maksimumweb.com0
skolyoz-korseeeee-1200x628.jpg

Skolyoz hastalığının ilerlemesini engelleyen skolyoz korsesi özellikle büyüme çağındaki insanlar için önemlidir. Skolyoz yani omurga eğriliği, özellikle 25 derecenin üzerindeyse hızlı bir şekilde ilerler. Bu ilerlemeyi yavaşlatmak ya da durdurmak için skolyoz korsesi kullanılır.

Skolyoz Korsesi Nasıl Takılır?

  • Skolyoz korsesinin hastaya uyumlu olması oldukça önemlidir. Hastanın omurgasını tam olarak destekleyen korseler, eğriliğin artmasını engeller.
  • Skolyoz korsesi, gün boyunca kullanılmalıdır. Korsenin belirli saatlerde takılıp çıkartılması tedavinin aksamasına neden olabilir. Su ile temasa gerek olmadığı sürece skolyoz korsesi çıkarılmamalıdır.
  • Erken yaşta skolyoz korsesinin kullanılması, büyüme çağında skolyoz hastalığının hızlı bir şekilde ilerlemesini önler. Bu nedenle, skolyoz tedavisi için korse kullanıma olabildiğince erken başlanmalıdır.

Korsenin hasta vücuduna uyumlu olması ve hastanın korseyi taktığında rahatsızlık hissetmemesi önemlidir. Psikolojik ve sosyal açıdan korsenin hastayı rahatsız etmesi, hastanın korse kullanmak istememesine neden olabilir. Bu nedenle korsenin hastaya uyum sağlaması ve hastada hareket kısıtlılığı oluşturmaması önemlidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button