19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

Protez Bacak Çeşitleri Nelerdir?

Protez Bacak Çeşitleri Nelerdir?

18 Haziran 2019 by maksimumweb.com0
protez-bacak.jpg

Protez bacaklar; diz altı protezleri ve dizüstü protezleri olmak üzere iki çeşittir. Bacağın diz altı ya da diz hizasından kaybedilmiş olduğu durumlarda diz altı protezler kullanılırken; bacağın kalça hizası ya da kalça altından kaybedilmiş olduğu durumlarda dizüstü protezler kullanılır.

Diz altı Bacak Protezleri

Diz altı bacak protezlerinin birçok çeşidi mevcuttur. Ameliyat sonrası uygulanan geçici protezler, diz altı protezlerinin kullanımı ve hastanın uyum sürecini kolaylaştırır.

Diz üstü Bacak Protezleri

Diz üstü bacak protezlerinde, protezin kullanım alanı, yapısı ve uyumu önem taşır. Diz üstü bacak protezinin kalçaya sabitlenmesi ve tutunmasını sağlamak için bandaj uygulamasının yapılması gerekebilir.

Günümüzde yüksek atlama ve üç adım atlama gibi sporların yapılmasını sağlayan bacak protezleri fonksiyonel bir yapıya sahip olduğu gibi, hastaların yaşam kalitesini artırır. Yere basma sırasında sıçramayı sağlayacak kadar esnekliği olan diz protezlerinin ana maddesi karbondur ve tümü sporculara özel olarak yapılmıştır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button