19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

AFO Ayak Bileği Ayak Ortezi



AFO Ayak Bileği Ayak Ortezi


AFO Ayak Bileği Ayak Ortezi Özellikleri

İngilizcesi Ankle Foot Ortez kısaltılmasıdır. AFO aynı zamanda ayak bileği ortezi olarak da adlandırılır. Hemipilejik veya paraplejik (tek ve çift taraflı felç) hastalarda düşük ayak deformitesi gelişir. Bu ürün ayağı 90 derece dorsfleksiyonda stoplamak ve yürüyüş konforunu artırmak için kullanılır. Hastadan ölçü alınarak özel olarak yapılır. Diz altından başlayıp ayağı da içine alan, bazen ayak tarak kemiklerinin ucuna , bazen de parmaklara kadar uzanan plastik malzemeden yapılan alt ekstremite ortezleridir. Ayak bileği eklemlerini, bacak ve ayağı düzgün pozisyonda tutar. İstenilen etkiye göre farklı tipleri vardır.

Eklemli AFO

Aynı zamanda eklemli ayak bileği ortezi olarak da adlandırılır. Hemipilejik veya paraplejik (tek ve çift taraflı felç) hastalarda düşük ayak deformitesi gelişir. Bu ürün ayağı 90 derece dorsfleksiyonda stoplamak ve yürüyüş konforunu artırmak için kullanılır. Afo’dan farkı ayak bileğinin hareketli olmasıdır. Hastadan ölçü alınarak özel olarak yapılır. Menteşe veya değişik eklemlerle ayak bileğinde belirli açılarda harekete izin verir. Fakat normalde olduğu gibi üç eksenli harekete izin vermez, sadece dorsi ve plantar fleksiyon hareketine izin verir.

Eklemsiz AFO

Destek bacağın arkasından verilir ve ayak bileğini nötralde tutar. Eğer dizde aşırı hiperekstansiyon yani bacağın dizden öne doğru açılaşması varsa bunu engellemek için, ayak bileğinden ortez, 5 derece kadar dorsi fleksiyonda kilitlenir.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button