19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

Afo Nedir?

Afo Nedir?

1 Nisan 2019 by maksimumweb.com0
afoson.jpeg

AFO (Ankle Foot Orthosis) ayak bileği ortezini ifade eder. AFO, nörolojik hastalık gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak ayak bileğinde hareket kaybı, kontrol kaybı ve yürüme problemlerinde, ayak bileği deformitelerinde ve kas zayıflığının dengelenmesinde destek olarak kullanılan alt ekstremite ortezleridir. Bununla birlikte ayak bileği ekleminin korunmasına ve çalışmasına destek olarak kullanılırlar.

Plastik,  metal, plastik-metal karışımı ya da karbondan üretilen ayak bileği ortezleri, eklemli AFO ve eklemsiz AFO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hazır modelleri bulunabileceği gibi kişiye özel olarak da üretilebilmektedir. Eklemsiz AFO’lar, yürüme sırasında ayak bileğinin çok döndüğü ve kaslarda kuvvet kaybının olduğu durumlarda tercih edilen ve ayak bileğini sabitleyen AFO çeşididir. Eklemli AFO’lar ise, düşük ayak nedeniyle hareket kaybının olduğu durumlarda ayak hareketini destekleyen ve belirlenen açılarda bu hareketi sağlanmasına yardımcı olan ayak bileği ortezleridir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button