19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

4 Soruda Skolyoz Korsesi

4 Soruda Skolyoz Korsesi

25 Şubat 2019 by maksimumweb.com0
skolyoz-korsesi1.jpeg

Skolyoz Korsesi Nedir?

Skolyoz korsesi, skolyoz hastalığının ilerlemesinin durdurulmasında kullanılan önemli bir tedavi seçeneğidir. Uzman hekim tarafından gerekli test, analiz ve değerledirmelerin yapılmasının ardından skolyoz korsesi tedavisine karar verilir ve skolyoz korseleri kişiye özel olarak üretilirler. Korse tedavisinin başarısında erken teşhis ve hasta uyumu olarak adlandırılan düzenli kullanım önemli bir yer tutmaktadır.

Skolyoz Korse Çeşitleri Nelerdir?

  • Thoraco-Lumbo-Sacral Orthosis (TLSO)
  • Cervico-Thoraco-Lumbo-Sacral Orthosis (CTLSO)
  • Milwaukee Korsesi
  • Charleston Bending Korsesi
  • SpineCor Korse

Skolyoz Korse Nasıl Kullanılır?

Skolyoz korse tedavisinde en önemli konuların başında doğru korsenin doğru kişide doğru şekilde kullanılması gelmektedir. Skolyoz korsesi, skolyozun durumu ve derecesine göre kişiye özel olarak üretilmelidir. Uzman hekim tarafından belirtildiği şekilde ve sürede kullanılmalı, verilen egzersizler düzenli olarak yapılmalıdır. Skolyoz korsesi uzman hekimin tavsiyeleri doğrultusunda günde en az 22 saat takılmalıdır.

Skolyoz Korse Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Başlanılan skolyoz korse tedavisi 6 aylık periyotlar halinde yakından takip edilir ve hastanın tedaviye verdiği yanıtlar gözlemlenir. Skolyozun derecesine ve hastanın durumuna göre skolyoz korse tedavisi 6 ay ile 3-4 yıl arasında değişebilmektedir.

Skolyoz korse tedavisi uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu konuda bilgili ve tecrübeli uzman hekimlerin tercih edilmesinde, bunun yanında kaliteli malzemeler kullanılarak hastalığın derecesine ve hastanın durumuna en uygun kişiye özel üretim yapan profesyonel merkezlerin tercih edilmesinde fayda bulunmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button